Szamba betonowe – alternatywa warta rozważenia

Budowa domu oznacza automatycznie spore wydatki, szczególnie na zakup wysokiej jakości materiałów, pozwalających wykonać solidne i trwałe instalacje, jakich wymaga każdy budynek. Dotyczy to również tej, odpowiedzialnej za sprawne usuwanie nieczystości. Niestety nie zawsze można skorzystać w tej kwestii ze zbiorczej sieci kanalizacyjnej i konieczne staje się zastosowanie alternatywnych rozwiązań, czyli bezodpływowych zbiorników na ścieki.

Te znane wszystkim szamba są produkowane najczęściej z dwóch materiałów, betonu i tworzyw sztucznych. Kiedy jednak zależy nam na wyjątkowej trwałości i odporności tego typu zbiornika, to warto zdecydować się na szambo betonowe, które przez dziesięciolecia zyskało zaufanie największej liczby zadowolonych użytkowników. Do tego typu konstrukcji, dostępnych w wielu rozmiarach, kształtach czy pojemnościach przekonała ich przede wszystkim wytrzymałość na uszkodzenia, o które nietrudno podczas codziennej eksploatacji. W przeciwieństwie do plastikowych odpowiedników nie uszkodzi ich nacisk przejeżdżających czy parkujących nad nimi samochodów, a na miejscu utrzyma je duża masa. Zapobiegnie ona przesuwaniu zbiornika przez wody gruntowe, a ścian nie naruszą też niebezpieczne substancje chemiczne i naturalne procesy biologiczne w glebie.

Jedyną poważną wadą, jaką posiada szambo betonowego, są problemy przy jego montażu w miejscu przeznaczenia. Do umieszczenia go w przygotowanym wykopie niezbędny będzie spory dźwig, o właściwie dobranej nośności. Zapewnia go jednak producent szamba, a koszty transportu i zamontowania są często wliczone w cenę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.