warzywaDieta bogata w warzywa, produkty pełnoziarniste i chude białka to klucz do zdrowego ciała i umysłu. Istnieje niezliczona ilość korzyści z niskiego spożycia mięsa, w tym mniejsze ryzyko chorób serca, cukrzycy i raka. Ten nowy sposób odżywiania pomaga również promować utratę wagi i lepsze zdrowie psychiczne, wiedza o tym flexicarianie

 

Termin „flexicarianism” został ukuty przez Jeremy'ego Monsona i określa formę weganizmu, która obejmuje zarówno idee jedzenia mięsa, jak i weganizmu. Koncentruje się na idei, że wszystkie istoty mają prawo do życia i rozwoju bez strachu. Ta ideologia koncentruje się na prawach zwierząt i zrównoważeniu środowiskowym, a wszystko to przy zachowaniu osobistego stylu życia, który obejmuje jedzenie mięsa.

 

Czym jest flexicarianizm i jak ten nowy trend żywieniowy może zmienić sposób, w jaki jemy?

Flexicarianism to trend, w którym ludzie prowadzą więcej niż jeden dietetyczny styl życia. Obejmuje to weganizm, wegetarianizm i jedzenie mięsa. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości flexicarians staną się główną częścią światowego rynku żywności. Flexicarianski styl życia polega na codziennym jedzeniu małych porcji różnych produktów spożywczych. Dieta opiera się głównie na ideach wegetarian, jednak w założeniu jest możliwe okazjonalne zjedzenie mięsa. Możemy to robić w sytuacji, kiedy bardzo nam się chce posiłku z mięsem lub gdy jesteśmy u znajomych i nie chcemy epatować swoimi nawykami żywieniowymi. Dla flexikarianina najważniejsze w jedzeniu mięsa jest to, żeby było ono ze sprawdzonych i ekologicznych źródeł. Prowadzenie flexicarian stylu życia ma wiele zalet, które obejmują więcej energii, lepszą kontrolę nastroju i więcej czasu na spędzenie z bliskimi.

Jak zmienić swoją dietę w kierunku stylu życia Flexcarian?

Jeśli chcesz zmienić swoją dietę na styl życia Flexcarian, wypróbuj te wskazówki, aby zacząć. Spożywanie pokarmów roślinnych to dobry początek. Unikaj przetworzonej żywności i żywności o wysokiej zawartości cukru lub soli. I pij dużo wody i bądź nawodniony, zmień nawyki w jedzeniu mięsa. Jedz go gużo mniej, jednak stawiaj na wyselekcjonowane i bezpieczne mięso ze sprawdzonych źródeł. Istnieje wiele korzyści płynących ze stosowania zdrowszej diety, które obejmują utratę wagi, radzenie sobie z cukrzycą, poprawę nastroju, zmniejszenie stanu zapalnego, więcej energii i większą produktywność. Jak zmienić swoją dietę na flexi?

Odpowiedź jest prosta: dzisiaj zaczynamy od zmiany naszej diety. Pierwszym krokiem do wprowadzenia zmian jest poznanie tego, czego będziesz musiał się trzymać i rozwijać swój nowy styl życia. Dlatego teraz nadszedł czas, abyś dowiedział się, jak ważne jest przestrzeganie stylu życia Flexcarian i jak może to być tak proste, jak przejście ze standardowej diety.