dieta2Myśląc o schudnięciu należy pamiętać, że zdrowa dieta i ćwiczenia fizyczne to najważniejsze elementy odchudzania. Ćwiczenia wykonuje się zazwyczaj 3-4 razy w tygodniu, natomiast czas przeznaczony na ćwiczenia zależy od tego czy nasza dieta ma na celu schudnięcie czy nabrania mięśni, z pewnością rozpoczynając przygodę z ćwiczeniami należy je rozpocząć z umiarkowaną intensywnością.

Powinny być wykonywane w różnych formach, w tym trening cardio, trening oporowy i stretching. Sama dieta nie gwarantuje osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Jest to jednak opcja dla osób, które chcą schudnąć lub przejść na dobrze zbilansowane i pełnowartościowe posiłki. Nie wszystkie diety są sobie równe, co oznacza, że mają różne wartości odżywcze lub mają ich znaczny niedobór. Powinniśmy określić, która dieta jest dla nas najlepsza na podstawie badań morfologicznych, nietolerancji pokarmowej czy obecnych chorób. Czy catering dietetyczny daje szanse na zrzucenie zbędnych kilogramów?

Ustal ilość kalorii w posiłkach

Ważne jest, aby śledzić liczbę spożywanych kalorii w posiłkach. Jednak w tym przypadku zdrowe odżywianie może być czasochłonne i kosztowne. Liczenie kalorii szczególnie w czasie spotkań rodzinnych lub planowania posiłków dla całej rodziny jest nie lada wyzwaniem. Niestety szczególnie na początku diety niskokalorycznej, zamiast jeść równomiernie i trzymać się zasady: jedz mniej, lecz często, w przypływie napadu głodu opychamy się maksymalną ilością jedzenia, licząc na to, że jakoś wytrzymamy do nocy. To błędne koło. Dlatego właśnie coraz więcej osób chcąc trzymać się konkretnej ilości kalorii, decyduje się na catering dietetyczny z dowozem. Co poza dostarczeniem fit cateringu pod drzwi domu jest w nim takie dobre? Przede wszystkim to, że z góry możemy określić jaką ilość kalorii w posiłkach chcemy spożywać dziennie. I nie, nie jesteśmy zmuszeni do jedzenia przez cały tydzień tego samego dania w lekko zmienionej formie, lub posiłku bez smaku i walorów estetycznych. Wręcz przeciwnie! Ustalając ilość kalorii masz pewność, że obiad będzie dla ciebie odpowiedni i da ci tyle energii, ile potrzebujesz. Jak ustalić ile kalorii potrzebuje twój organizm do funkcjonowania? Jednymi z głównych czynników to wiek, płeć oraz rodzaj pracy jaką wykonujemy. Tak więc inny posiłek dostanie tego samego dnia osoba pracując fizycznie, a inny osoba pracująca umysłowo.

Dieta pudełkowa - czy jest nudna

Zdrowa dieta pudełkowa to doskonale zbilansowane obiady, które każdego dnia zaskakują czymś innym. Zapomnij o odgrzewanym rosole z niedzieli, który zjesz w środę. Dieta pudełkowa to zdrowe posiłki, które dodatkowo są komponowane w taki sposób, aby były również przyjemne wizualnie. Nie znudzisz się smakiem, gdyż osoby przygotowujące posiłki dbają o różnorodność. To ważny aspekt, o którym zapominamy przy codziennym przygotowywaniu posiłków w domu. Korzystając z usług cateringu dietetycznego możesz spróbować smaków, o których do tej pory nie myślałeś.