Back to Top

Dieta pudełkowa - jak zachować odpowiednią kaloryczność

dieta2Myśląc o schudnięciu należy pamiętać, że zdrowa dieta i ćwiczenia fizyczne to najważniejsze elementy odchudzania. Ćwiczenia wykonuje się zazwyczaj 3-4 razy w tygodniu, natomiast czas przeznaczony na ćwiczenia zależy od tego czy nasza dieta ma na celu schudnięcie czy nabrania mięśni, z pewnością rozpoczynając przygodę z ćwiczeniami należy je rozpocząć z umiarkowaną intensywnością.

Społecznie postępujący flexicarianizm: przyszłość jedzenia

warzywaDieta bogata w warzywa, produkty pełnoziarniste i chude białka to klucz do zdrowego ciała i umysłu. Istnieje niezliczona ilość korzyści z niskiego spożycia mięsa, w tym mniejsze ryzyko chorób serca, cukrzycy i raka. Ten nowy sposób odżywiania pomaga również promować utratę wagi i lepsze zdrowie psychiczne, wiedza o tym flexicarianie

Witamina C, niedoceniany przeciwutleniacz

cytrynaBadania nad korzyściami witaminy C dopiero się rozpoczynają. Jest to najczęstszy i najtańszy składnik aktywny w wielu produktach spożywczych i można go znaleźć w owocach i warzywach, takich jak pomarańcze, brokuły, jarmuż i pomidory.

Dieta paleo. Na czym polega.

dietaDieta Paleo to niedawna moda, która przyciągnęła uwagę wielu ludzi na całym świecie. Dieta jaskiniowców istnieje od dawna, ale dopiero teraz się przyjęła. Duża część popularności tej diety polega na tym, że większość osób, które jej próbowały, zauważyła znaczną zmianę w swoim zdrowiu i poziomie energii. Dieta Paleo opiera się na żywności, która była dostępna w erze paleolitu - około 2 miliony lat temu do około 10 000 lat temu. Należały do nich mięso, warzywa, owoce i orzechy. Współczesne wytyczne dietetyczne zalecają dietę opartą na większej ilości zbóż przy znacznie mniejszym spożyciu mięsa niż w starożytności. Stosując tę dietę, będziesz w stanie schudnąć i poczuć się lepiej, jednocześnie ciesząc się jedzeniem.