Lawendowy raj - korzyści zdrowotneLawendowy olejek eteryczny to wspaniały naturalny składnik pielęgnacyjny, który świetnie redukuje stany zapalne, zaczerwienienia i podrażnienia, a jednocześnie działa bardzo kojąco i uspokajająco. Działa również korzystnie na regenerację komórek, co może pomóc w walce ze starzeniem się skóry, a także ma naturalne właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, które mogą pomóc w walce z trądzikiem, egzemą i łuszczycą. Olejek eteryczny z lawendy można stosować jako olejek do masażu, w kąpieli, na poduszkę, w produktach do pielęgnacji skóry domowej roboty lub jako perfumy, nakładając go na nadgarstek lub za uszy.

Jak używać eterycznego olejku lawendowego do pielęgnacji skóry?

Ponieważ olejek eteryczny z lawendy ma postać płynną, można go używać jako toniku. Wystarczy wlać odrobinę do butelki z rozpylaczem, a następnie dodać wodę. Wstrząśnij, aby się połączyły, a następnie nałóż na twarz i szyję za pomocą wacika po oczyszczeniu twarzy. Olejek eteryczny z lawendy może być również stosowany jako olejek do masażu. Wystarczy dodać kilka kropli do oleju kokosowego, a następnie podgrzać mieszaninę w miseczce. Po podgrzaniu nałóż na plecy i nogi przed snem, a będziesz mieć wspaniały sen! Olejek eteryczny z lawendy można również stosować jako perfumy, nakładając kilka kropli na nadgarstek lub za uszy.

Inne sposoby użycia eterycznego olejku lawendowego

Używaj lawendowego olejku eterycznego w kąpieli. Dodaj kilka kropli do wody, zanim do niej wejdziesz, lub dodaj jedną lub dwie krople na ręcznik i umieść go w wannie, gdy woda jest bieżąca. - Dodaj kilka kropli lawendowego olejku eterycznego na poduszkę lub materac przed snem, aby zapewnić sobie spokojny sen. Możesz również rozetrzeć kroplę olejku między dłońmi i delikatnie głaskać poduszkę. - Dodaj olejek eteryczny z lawendy do domowej roboty peelingu do twarzy, aby zwiększyć jego właściwości uspokajające i kojące. - Zrób swój własny krem nawilżający do twarzy, używając lawendowego olejku eterycznego. Po prostu wymieszaj kilka kropli olejku eterycznego z łyżeczką wosku pszczelego, 1/4 szklanki oleju kokosowego i 1/4 szklanki masła shea.