Najlepsze umiejętności survivalowe, które warto znać‍Kiedy myślisz o idei przetrwania, może się wydawać, że jest to przytłaczające i prawie niemożliwe zadanie do wykonania. Na szczęście istnieje wiele różnych umiejętności, których można się nauczyć, aby wspomóc swoje szanse na pozostanie przy życiu w prawie każdej sytuacji. Wiedząc dokładnie, co zrobić w danym scenariuszu może zrobić świat różnicy, jeśli chodzi o prawdopodobieństwo przeżycia.

Od czego zacząć

Najlepszym sposobem, aby być w stanie poradzić sobie z każdą sytuacją jest poznanie różnych umiejętności wcześniej, abyś wiedział, co zrobić, jeśli pojawi się niefortunne zdarzenie. Niezależnie od tego, czy lubisz biwakować, wędrować, czy po prostu spędzać czas na świeżym powietrzu, wiedza o tym, jak przetrwać w takim środowisku jest koniecznością. Od budowania ognisk i schronienia do rozpoznawania trujących roślin i nawigowania za pomocą punktów orientacyjnych; to tylko niektóre z 10 najważniejszych umiejętności przetrwania, które pomogą utrzymać Cię przy życiu, jeśli kiedykolwiek coś pójdzie nie tak. Istnieje wiele różnych kluczowych umiejętności, które każdy, kto zapuszcza się w dziką naturę, powinien znać, zanim gdziekolwiek pójdzie, lub przynajmniej mieć dostęp do Internetu wcześniej, jeśli to możliwe. Oto kilka z 10 najlepszych umiejętności przetrwania, które warto znać:

Rozpal ogień używając tylko tarcia

Rozpalanie ognia przy użyciu tylko tarcia jest umiejętnością używaną od tysięcy lat. Używanie tarcia do wzniecenia ognia może być zrobione przy użyciu kilku różnych metod. Jednym ze sposobów jest użycie wiertła łukowego. Ta metoda jest nieco trudniejsza, ale można ją wykonać przy pomocy dwóch osób. Inną metodą jest użycie wrzeciona ogniowego. Ta metoda jest łatwiejsza i może być wykonana tylko z jedną osobą. Wrzeciono ognia jest po prostu długość drewna, który został wyrzeźbiony, a następnie pocierać między dwoma kawałkami drewna, aby stworzyć tarcie.

Zidentyfikuj trujące rośliny

Nie tylko trujące rośliny są śmiertelnie niebezpieczne i mogą cię zabić, ale również niektóre z nich można łatwo pomylić z roślinami jadalnymi. Dodatkowo, niektóre trujące rośliny mogą być niebezpieczne, jeśli obchodzisz się z nimi nieostrożnie. To może być łatwe do rozpoznania niektórych roślin trujących, ponieważ są one często jasne i kolorowe, ale niektóre z nich mogą być podobne w wyglądzie do roślin jadalnych, jak również. Niektóre z tych trujących roślin to mleczaj, lucerna, rącznik, dzika wiśnia, dziki pasternak, dziki rabarbar i dzikie jabłko.