Prezent dla 4-latka - co wybrać, aby zapewnić zabawę i wartość edukacyjną?Prezenty są czymś, co towarzyszy nam od najwcześniejszych lat życia. Jakie upominki i zabawki sprawdzą się w przypadku 4-latków? Sprawdź zestawienie propozycji, które spodobają się Twojemu dziecku niezależnie od tego, czy jest chłopcem, czy dziewczynką.

Prezent dla 4-latka, który da mnóstwo zabawy

Jeśli chodzi o zabawę, prezent dla 4-latka w tej kwestii powinien być mało wymagający. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się rzeczy, które są oznaczone jako dla najmłodszych. Mogą to być zarówno klocki, takie jak lego duplo oraz zabawki drewniane będące bezpieczniejsze od plastikowych. Dobrze sprawdzić mogą się też tablice dla dzieci, choć te mogą być bardziej wymagające pod względem edukacyjnym - z drugiej strony korzystnie wpłyną na umiejętności związane z pisaniem, liczeniem i kreatywnością.

Chętnie wybierane zabawki drewniane dla 4-latków na prezent

Pośród zabawek drewnianych dla 4-latków można znaleźć wiele, które nadadzą się na prezent. Najlepiej wybierać rzeczy składające się z dużych elementów, a przy tym dostarczające wartości edukacyjnej.

Chętnie w tej kategorii wybierane są klocki drewniane wykonane w taki sposób, aby każdy klocek reprezentował oddzielny element. Dzięki nim dziecko niekoniecznie musi łączyć klocki w określony sposób, a może robić to swobodnie.

Kolorowy zegar miś - uniwersalny przedmiot do zrozumienia czasu

Ciekawą rzeczą jest kolorowy zegar miś. Ta uniwersalna zabawka uczy podstawowych umiejętności rozpoznawania cyferek i odczytywania czasu z tarczy zegara. Jest wykonana z bezpiecznych materiałów i nietoksycznych farb, więc z pewnością sprawdzi się w tym wieku.

Drewniany domek manipulacyjny marki Lilliputiens na prezent

Wartość do życia 4-latka wniesie też drewniany domek manipulacyjny marki Lilliputiens. Dostarcza rozrywki, pozwalając na zamykanie 6 zapięć i zamków. Każde z nich prowadzi do innego sklepiku, w tym do jubilera sklepu rowerowego, cukierni i sklepu spożywczego. Dołączono do niego figurkę liska, dzięki której dziecko może odgrywać różne historie i rozwinąć się pod względem kreatywnym.

Masa plastyczna na prezent

Masa plastyczna pozwala na spontaniczne formowanie, ugniatanie, zwijanie, formowanie, dłubanie i rozciąganie. Te zabawki pozwalają się zrelaksować oraz rozładować emocje na elastycznych formach. W tej kategorii najczęściej wybierane są produkty marek Play Doh, Berger i Dromader. Wiele z tych mas plastycznych jest związanych tematycznie z różnymi zagadnieniami, takimi jak dentysta.