Najlepsze oczyszczacze powietrza do pokoju dzieckaJeśli chodzi o jakość powietrza w pomieszczeniach, dzieci są często najbardziej wrażliwe. W końcu, gdy dorastają ich zmysł węchu rozwija się szybciej niż inne funkcje, a ich układy odpornościowe wciąż się rozwijają. Jako rodzic, Twoim zadaniem jest zapewnienie dziecku jak najlepszego środowiska, w którym może się rozwijać. Aby to zrobić, będziesz potrzebował pomocy oczyszczacza powietrza, zwłaszcza jeśli w Twoim domu znajdują się jakiekolwiek wyzwalacze astmy, takie jak zwierzęta domowe lub palenie. Przeczytaj ranking oczyszczaczy powietrza do pokoju dziecka.

Na co zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz powietrza

Być może zastanawiasz się, czy oczyszczacze powietrza są bezpieczne dla dzieci? Krótka odpowiedź brzmi tak, ale dłuższa odpowiedź jest nieco bardziej skomplikowana. Oczyszczacze powietrza są bezpieczne, jeśli są używane prawidłowo, ale mają kilka potencjalnych minusów. Jednym z nich jest to, że niektóre oczyszczacze powietrza wykorzystują światło ultrafioletowe, które może być szkodliwe dla Twojego dziecka. Innym jest to, że niektóre oczyszczacze powietrza są bardzo głośne, co może przeszkadzać dziecku lub partnerowi podczas snu.

Oczyszczacze powietrza HEPA

Oczyszczacze powietrza HEPA to złoty standard, jeśli chodzi o oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach. HEPA to skrót od "high-efficiency particulate air" i urządzenia te są zaprojektowane tak, aby usuwać mikroskopijne cząsteczki z powietrza. Filtry HEPA są szeroko stosowane w gospodarstwach domowych do oczyszczania powietrza. Filtry HEPA nie są doskonałe i mogą mieć różne poziomy wydajności, w zależności od marki i modelu. Filtry HEPA występują w dwóch głównych typach:

  • Filtry narurowe: Filtry te są zwykle używane w ustawieniach komercyjnych, gdzie istnieje duże zapotrzebowanie na czyste powietrze. Filtry liniowe zazwyczaj nie są dobre dla przeciętnego domu ze względu na ich duży rozmiar. Na przykład, filtry liniowe mogą być wielkości małej lodówki.
  • Filtry kartridżowe: Ten typ filtra jest najczęstszym typem filtra używanym w przeciętnym domu. Filtry te są tanie i łatwe do znalezienia. Są one również łatwe do czyszczenia i konserwacji.

Oczyszczacze powietrza HEPA doskonale radzą sobie z usuwaniem cząsteczek z powietrza, a także zapachów i oparów chemicznych. Może to być pomocne w ograniczeniu czynników wywołujących astmę, jak również w poprawie jakości powietrza w każdym pomieszczeniu. Oczyszczacze powietrza HEPA mogą nie być najlepszym rozwiązaniem, jeśli trzeba usunąć z powietrza dużo wilgoci.