Jak sprawić, by kot cię pokochałKoty to niezależne, zdystansowane stworzenia. Są również bardzo wrażliwe i reagują na zachowanie człowieka. Koty nie kochają ludzi dlatego, że ich potrzebują, albo że z nimi dorastają. Koty kochają swoich właścicieli wtedy, kiedy chcą, a nie dlatego, że muszą. Co prawda, może to czasem sprawić, że sprawy są kłopotliwe dla właścicieli kotów. Ale są sposoby, dzięki którym możesz pomóc swojemu kotu zobaczyć, jakim wspaniałym przyjacielem jesteś. Musisz tylko wiedzieć, jak koty myślą i co cenią w życiu. Szkolenie kota jest łatwiejsze niż myślisz - jeśli tylko zrozumiesz koci umysł! Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych wskazówek, jak przekonać kota do siebie, aby kochał Cię tak, jak Ty kochasz jego.

Komunikuj się ze swoim kotem

Może to brzmi głupio, ale jeśli chcesz, aby twój kot cię kochał, musisz z nim rozmawiać. Możesz myśleć, że koty nie są zainteresowane komunikacją z ludźmi, ale stwierdzono, że wiele z nich reaguje na ludzką mowę. Koty mają szeroki zakres dźwięków wokalnych, w tym mruczenie, ćwierkanie, syczenie, warczenie i inne. Koty używają tych dźwięków do komunikowania się ze sobą, ale także z ludźmi. Niektóre koty są bardziej wokalne od innych, ale wszystkie można zachęcić do częstszych rozmów z Tobą.

  • Koty używają pewnych dźwięków i postaw, aby przekazać swoje myśli i uczucia.
  • Jeśli wiesz, jak na nie reagować, możesz lepiej zrozumieć swojego kota i zbudować z nim silniejszą więź.

Koty są naturalnymi łowcami i uwielbiają się bawić. Spędzenie trochę czasu każdego dnia na zabawie z kotem to świetny sposób na wzmocnienie waszej relacji i zapewnienie mu wielu korzyści zdrowotnych. Wybierając zabawki dla kota, należy pamiętać o potrzebach jego myśliwskiej natury. Koty uwielbiają prześladować, atakować i zasadzać się na swoje zabawki. Wybierając zabawki dla kota należy również zwrócić uwagę na materiały, z których są wykonane. Zabawa przyczyni się do poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego kota - pomoże mu zredukować stres, będzie się mniej nudził i zapobiegnie chorobom takim jak choroby serca i cukrzyca.

Zapewnij kotu ćwiczenia psychiczne i fizyczne

Koty to jedne z najbardziej inteligentnych stworzeń na naszej planecie. Trzeba im stawiać wyzwania, aby pozostały zdrowe i zaangażowane. Bez dobrego źródła stymulacji umysłowej, kot będzie często szukał psot, którymi mógłby zająć swój czas - na przykład niszcząc Twoje meble. Koty potrzebują zabawek i gier, które będą wyzwaniem dla ich mózgów. Istnieje wiele zabawek i gier zaprojektowanych specjalnie dla kotów, które pomogą im zachować zdrowie psychiczne. Możesz również spróbować ukryć klucze, zmięty papier i wszystko inne, co może zainteresować Twojego kota. Dla wielu kotów źródłem rozrywki mogą być miski z jedzeniem i piciem. Możesz również zapewnić kotu drapak, który pomoże mu podrapać i naostrzyć pazury. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko zniszczenia mebli przez niszczące drapanie i gryzienie.