Najlepsze pomysły na prezenty dla klientów Twojej firmy: Kompleksowy przewodnikW okresie świątecznym wszyscy szukają wspaniałych pomysłów na prezenty. Jeśli jesteś właścicielem firmy i chcesz się odwdzięczyć swoim klientom w szczególny sposób, myśląc o miłych pomysłach na prezenty świąteczne to świetny sposób. Po tym wszystkim, oni wyszli z ich sposobu, aby wspierać ciebie i twój biznes, więc jest to tylko sprawiedliwe, że dajesz coś w zamian do nich w tym czasie roku. Firmy takie jak Amazon robią to od lat, ale są pewne rzeczy, które możesz zrobić inaczej - i lepiej - niż inni.

Przewodnik po najlepszych prezentach

Jeśli planujesz zdobyć prezenty dla swoich klientów w tym sezonie świątecznym, oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

  • Pomyśl o tym, czego klienci naprawdę chcą - nie o tym, co chcesz im dać. Jeśli większość Twoich klientów to rodzice, możesz im dać na przykład kosz z mnóstwem zabawek. Jeśli większość z nich to ludzie biznesu, mógłbyś dać im kubek do kawy z logo Twojej firmy. Jeśli są bardziej jak bariści, można dostać im kosz upominkowy z ziarnami kawy, ekspres do kawy i inne rzeczy w tym stylu.
  • Najlepsze prezenty są wyjątkowe i zapadające w pamięć. Jeśli większość Twoich klientów to, powiedzmy, młodzi profesjonaliści, możesz dać im oprawiony w ramki obrazek z cytatem, który będą mogli powiesić w swoich biurach. Jeśli są młodymi rodzicami, możesz dać im spersonalizowaną książkę ze zdjęciami ich dziecka lub ładny kosz na świece.
  • Jako firma, powinieneś starać się być troskliwy i kreatywny z prezentami, które podarujesz swoim klientom. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup koszy prezentowych od takich firm jak Regalto. I nie poprzestawaj na tym - możesz również dostać coś spersonalizowanego, jak kubek do kawy lub wydruk artystyczny z ich imionami.
  • Weź pod uwagę budżet swoich klientów. Jeśli nie są zbyt zamożni i nie mogą sobie pozwolić na prezenty, które im dajesz, możesz poprosić ich o zapłacenie za nie - lub zamiast tego zaoferować im zniżkę na swoje produkty lub usługi.

Markowy kubek lub torba

Markowy kubek lub torba tote bag to świetny prezent dla każdego rodzaju biznesu - i to naprawdę niedrogi, zbyt! To, co jest wspaniałe w markowych produktach, to fakt, że są one zarówno użyteczne, jak i dekoracyjne. Twoi klienci prawdopodobnie będą mogli używać kubka lub torby na co dzień, a także mogą je wystawić na półce lub stole, jeśli chcą nimi udekorować swoje biura lub domy. Kolejną zaletą tego typu prezentów jest to, że są one tanie. Nawet jeśli Twoi klienci mają niższy budżet, powinni być w stanie kupić markowy kubek lub torbę. Pamiętaj jednak, że powinieneś spersonalizować swoje prezenty za pomocą logo i wiadomości - w przeciwnym razie są to zwykłe kubki i torby na zakupy z nazwą Twojej firmy.